Endoca, Hemp Soap, 100g
Orders placed before 4:00 PM PST (Mon–Sat) ship the same day via USPS. U.S. orders over $60 ship free. We pack discreetly in plain, unbranded, eco-friendly materials with no mention of CBD.
Every purchase earns 5% back toward your next order.
We always guarantee you a lower price than the manufacturer (except for discounted items and products from Hemp Bombs). If any product on our site is priced higher than on the manufacturer’s website, we will gladly offer a discount on this price difference, and also reduce the cost of goods for you by 5%.
We are confident in the highest quality of our products. If you are not satisfied with the product, please get in touch with us within 30 days of the purchase date, and we will provide a refund. This warranty does not apply to bulk CBD.
New
In stock
$7.20
Share this product
WARNING: Reproductive Harm -
Product Data
| Brand | Endoca |
|---|---|
| SKU | EDCBA01 |
| Size | 3.52 oz (99.8 g) |
| GTIN | 740223147723 |
Product Facts
| Ingredients |
| Water, Hemp seed oil, Olive oil, Coconut oil, Shea butter, Caustic Soda, Hemp leaves, Patchouli oil, Orange peel oil, Lime peel oil, Lavender oil. |
Natural soap infused with hemp. The unique formula was developed using the highest quality hemp at Endoca laboratory to achieve the heavenly feel, smell, and texture. Don’t mistake it for ordinary hand soap. Endoca hemp soap is suitable for all skin types, can be used all over your body and it carries regenerative properties. Compared to other oils, the hemp seed oil is particularly rich in omega fatty acids which makes it the best choice to nourish and protect your skin.
Description
100% Natural Ingredients
Water, Hemp seed oil, Olive oil, Coconut oil, Shea Butter, Caustic Soda, Hemp leaves, Patchouli oil, Orange peel oil, Lime peel oil, Levander.
Suggested use
Suitable for everyday use.
- Can be used for the whole body including face
- Use morning and evening
- You can get creative!
Additional information
| Weight | 3.3 oz |
|---|---|
| Dimensions | 2.3 × 1 × 3.3 in |
| Benefit | |
| Source of the Hemp | USA |
| Diet | |
| Certification | CGMP Certified |
| Specifications | All Organic Ingredients, Cruelty-Free (Not Tested on Animals), GMO-Free |

There are no contributions yet.